Одржано Државно првенство у спортском риболову за сениоре

Државно првенство у спортском риболову за сениоре одржано је 14. и 15. маја у Кајтасову на каналу Дунав-Тиса-Дунав. Сениорски члан Спортско риболовног друштва „Дунавац“ Костолац Никола Шарановић је освојио 8. место на Државном првенству Србије у конкуренцији 58 такмичара из целе Србије.
У суботу, првог дана такмичења, освојио је 5. место у сектору са 720 поена. Другог дана такмичења, у недељу, освојио је 1. место у сектору са 1110 поена.
Са укупно 6 секторских поена и укупно 1830 поена, Никола је освојио 8. место и пласман у лигу за избор сениорске репрезентације Србије у којој учествују 32 такмичара, 16 са овогодишњег државног првенства и 16 по резултатима из прошлогодишњег изборног циклуса. Николу очекује шест кола изборног цилуса за састав репрезентације.