Успешно одржан 8. Костолачки полумаратон „Трка легионара“

У суботу, 26. октобра 2024. године Костолац и Римски град Виминациум били су домаћини 8. по реду Костолачког полумаратона „Трка легионара“.
Ове године у трци на 10км и 21км учествовали су такмичари из целе Србије.
Први и најслађи део 8. Костолачког полумаратона била је „Трка Маратончића“, наших најмлађих суграђана. „Трку маратончића“ отворила је Јелена Шаманц председница организационог одбора 8. Костолачког полумаратона.У категорији девојчица прво место је освојила Стојковић Сара , друго место Ирена Бујић док је трећу позицију освојила Анка Крстаноски .У категорији дечака прво место је освојио Трајић Теодор, друго место је освојио Лука Николић док је трећи био Лазар Милошевић.
Следећи на реду су били тркачи на 10км „Трке Виминациум“. Званичан старт за „Трку Виминациум“ дала је Светлана Пућо, члан Маратон тима Пожаревац.У женској конкуренцији у генералном пласману прво место је освојила Милена Симоновић, друга је била Нађа Максимовић, док је трећу позицију заузела Драгана Маринковић.
У категорији мушкараца у генералном пласману трке на 10км прво место је освојио Лука Милекић, друго место Миодраг Стојковић, док је трећи био Зоран Стојановић.
Шлаг на торти је била „Трка легионара“ на 21км.Трка је привукла велики број такмичара.
На циљ у Виминациуму у женској конкуренцији у генералном пласману прва је стигла Нора Тркља, друга је стигла Natalia Kochmanska, док је треће место освојила Сања Јовановић.
У мушкој конкуренцији у „Трци легионара“ на 21км први је стигао Зоран Радичанин, други је био Слободан Маринков, док је треће место освојио Александар Јанковић.
У женској конкуренцији у категорији 40 до 49 година прво место је освојила Сања Јовановић, друго место Јелена Сретеновић, док је трећа била Аџић Ивана.
У мушкој конкуренцији у категорији 40 до 49 година прво место је освојио Зоран Радичанин, друго место Бобан Стојиљковић, док је трећи био Иван Ракочевић.
У женској конкуренцији у категорији 50 до 59 година прво место је освојила Сузана Шустер Радојевић, друго место Гордана Диковић Јовановић, док је трећа била Тања Бабејић.
У мушкој конкуренцији у категорији 50 до 59 година прво место је освојио Ервин Вајда, друго место Дејан Гојић, док је трећи био Дејан Миладиновић.
У мушкој конкуренцији у категорији преко 60 година прво место је освојио Слободан Петковић, друго место Јован Самарџић, док је трећи био Ђурица Ердељан.
Најбржа Костолчанка је Сања Јовановић, најбржи Костолчанин Стефан Вукајловић.
Најмлађи такмичар је Костолчанин Павле Пантић 2009. годиште.
Пехаре и награде на циљу победницима су уручили градоначелник Пожаревца Саша Павловић, заменица начелника Управе Града Пожаревца Ана Тишма, председник Градске општине Костолац Серџо Крстаноски, председница Скупштине Градске општине Костолац Милена Церовшек, заменица начелника Управе ГО Костолац Ивана Ђорђевић, члан костолачког Већа Јелена Ридег, в.д. директора Центра за културу „Костолац“ Драган Николић, Јелена Шаманц председница организационог одбора 8. Костолачког полумаратона, Златан Костић председник Спортског Савеза града Пожаревца и директор ТО Града Пожаревца Василије Балдић, председник Маратон тима Пожаревац Небојша Пућо и Светлана Пућо, члан Маратон тима Пожаревац и други.
Организатори 8. Костолачког полумаратона „Трка легионара“ су Центар за културу „Костолац“, Маратон тим Пожаревац и спортски савез Града Пожаревца у сарадњи са „Viminacium Adventure“, „Viminacium Rimski Grad“ и „Legijski logor“. Покровитељи манифестације су: Град Пожаревац и Градска општина Костолац.