Промоција школског спорта: „Петаци“ одиграли турнир у мини рукомету

Културно – спортски центар „Костолац“ наставио је акцију промоције школског спорта турниром у мини рукомету, на коме су учествовали дечаци и девојчице, ученици петог разреда Основне школе „Јован Цвијић“. Такмичење је почело 17, а завршено финалним дуелима 29. новембра.

Прва утакмицу турнира одељења 5-2 (друга екипа) и 5-3, завршена је нерешеним резултатом – 8:8 , а након бољег извођења седмераца победило је 5-2 са 11:10. Истог дана је 5-2 (прва екипа) убедљиво савладала 5-5 са 19:0. У женској конкуренцији одељење 5-3 је тријумфовало са 3:1.

Такмичење је настављено 24. новембра, дуелом у коме су девојчице из 5-2 победиле одељење 5-4 – резултатом 8:1, а дечаци 5-6 су били успешнији од 5-4 – 9:3. Одељење 5-1 се победом (4:1) пласирало у полуфинале где их је чекао меч са одељењем 5-6, док су девојчице из 5-2 и 5-5 такође прошле у полуфинале.

У финалнон дуелу дечака одељење 5-2 је било успешније од 5-6 – резултатом 13:3 и освојило је прво место. Треће место на крају турнира освојило је одељење 5-1. Најбољи играч мушког турнира је Никола Бундало.

Код девојчица је победник такмичења такође одељење 5-2, након тријумфа у финалу над екипом 5-5 са 7:5. Такмичење је на трећој позицији турнира у женској конкуренцији завршила екипа 5-3. Признање за најбољу играчицу припало је Исидори Стојићевић.

Турнир у мини рукомету је сваког дана пратио велики број ученика, који су пружали подршку својим школским друговима